festival demokracie
a občanské společnosti

Zlínská křižovatka

Zlínská křižovatka, z. s. je spolek, který byl založen v roce 2010 s cílem přispívat k rozvoji občanské společnosti ve Zlíně.

Hlavní aktivitou spolku je organizace festivalu demokracie a občanské společnosti Zlínské jaro. V rámci festivalu se podařilo navázat spolupráci desítek neziskových organizací, pořádáme debaty o důležitých otázkách s významnými osobnostmi, výstavy, divadelní představení, koncerty a projekce.

Postupně se činnost Zlínské křižovatky rozšířila i do dalších oblastí. Pořádáme shromáždění na obranu demokracie, připomínáme významné události našich dějin i mimo rámec Zlínského jara a věnujeme se regulaci hazardu. Zorganizovali jsme také vzpomínkové akce na osobnosti, kterých si vážíme: Tomáše Baťu, Václava Havla i Jana Palacha. Pořádáme též Festival svobody ve Zlíně.

Věříme, že úroveň demokracie je odvozena od míry osobní odpovědnosti, kterou si občané jsou ochotni připustit.

Pokud máte zájem nás podpořit, dejte o sobě vědět. Děkujeme!

Projekty a aktivity:

Fotogalerie některých akcí:

Zpět
01 03 02 04 05 06 07 08 10 11 12 13 15 09 14 palach-letak

(Upřesnění k názvu: do roku 2014 nesla organizace název „Komunitní křižovatka“ a měla status občanského sdružení. Změna občanského zákoníku zapříčinila přechod z občanského sdružení na spolek a my ji také využili ke změně názvu.)

Sledujte nás